21 липня — позачергові вибори народних депутатів України

/, Новини/21 липня — позачергові вибори народних депутатів України

21 липня — позачергові вибори народних депутатів України

2019-07-21T11:02:29+00:00 21 Липня 2019|

21 липня в Україні проходять позачергові вибори народних депутатів Верховної Ради. Виборчі дільниці працюють з 08:00 до 20:00.

Для проведення виборів створено 199 територіальних виборчих округів і один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій.

У новій Верховній Раді буде 424 народні депутати замість 450 згідно з Конституцією України. Кількість одномандатних округів в Україні скоротилася на 26 через окупацію Криму та бойові дії в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Для проходження до Верховної Ради за пропорційною системою партіям потрібно подолати 5% бар’єр, а одномандатникам — отримати більшість голосів у своєму окрузі.

Для спостереження за перебігом виборчого процесу в день голосування до України вже прибули 1050 іноземних спостерігачів, а також 11 представників засобів масової інформації з різних країн.

Національна поліція залучила до охорони правопорядку 70 тисяч чоловік особового складу.

Перші екзит-пол будуть оприлюднені о 20:00, а остаточні – о 22:00.

Офіційні підсумки виборів будуть оголошені ЦВК не пізніше 4 серпня 2019 року та оприлюднені в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” — до 9 серпня 2019 року.

На першу сесію Верховна Рада України IX скликання повинна буде зібратися не пізніше 9 вересня 2019 року.

ДЕНЬ ВИБОРІВ: ОСНОВНІ ВИБОРЧІ ПРОЦЕДУРИ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ОВК І ДВК З ВИБОРІВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ В ДЕНЬ ГОЛОСУВАННЯ ДО ЗАВЕРШЕННЯ ГОЛОСУВАННЯ