Державною мовою в Україні є українська мова

2022-07-25T14:16:01+00:00 25 Липня 2022|

Київська обласна державна адміністрація (Київська обласна військова адміністрація) вважає, що питання належного функціонування державної мови, яка є визначальним чинником і головною ознакою національною ідентичності, базовим системотворчим складником української громадянської нації, набуває сьогодні ключового значення.

Статтею 10 Конституції України передбачено, що Державною мовою в Україні є українська мова.

Водночас, у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації й використанням нею «мовного питання» як одного з  інструментів своєї геополітичної експансії, загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її держави, і без повноцінного функціонування української мови в усіх  ділянках публічного життя суспільства на всій території України українській нації загрожує втрата статусу й ролі титульної й державотвірної нації, що є рівнозначним загрозі зникнення Української держави з політичної карти світу. Українська мова як єдина держава має юридичний статус обов’язкового засобу спілкування в публічних сферах усередині країни.

Для посилення позиції України у міжнародних судах, організації юридичного переслідування злочинців та притягнення їх до відповідальності важливо отримати свідчення від безпосередніх свідків та жертв лінгвоциду (цілеспрямованого нищення української мови), зокрема, на звільнених від російських загарбників територіях України.

У разі, якщо громадяни України у Київській області ( Ірпінь, Буча,  Гостомель, Бородянка та Макарів) стали безпосередніми жертвами лінгвоциду під час окупації, вони можуть звертатись до Уповноваженого за контактним телефоном +380635561279 або електронною поштою email  stoplinguacide@gmail.com.